Menü Kapat

Ahşap Masa ve Mobilya Bakımı Hakkında İpuçları

Ahşap masa, kütük masa ve doğal ahşap masalarının kullanım avantajlarının yanında bakıma gereksinimleri vardır.

Ahşap masaların bakım zamanları sizin için bir zahmetten çok bir hobiye dönüşebilir. Bu makalemizi okuduktan sonra evinizde, ofisinizde, cafenizde, bahçenizde, villanızda, restoranınızda, dış mekanlarınızda kullanmış olduğunuz harika görünümlü ahşap masalarınıza nasıl bakım yapacağınızı ve nelere dikkat edeceğinizi öğreneceksiniz.

Yazıda geçen sorunların hepsinin üstesinden gelebileceksiniz. Ahşap masa, kütük masa ve ağaç masaların kullanım ömürleri çok uzundur. Kendi imkanlarınızla yapacağınız zımpara, cila ve yağlama ile ilk günkü harika görünüme ahşap mobilyalarınız sahip olabilir.

  1. Sıcaklık Teması

Ahşap Masa Sıcak Yüzey
Ahşap Masa Sıcak Yüzey

Sıcak çoğu malzemeye zarar verdiği gibi ahşap masalara da direk temas etmemesi gerekir. Sıcak cisimler masanızın üzerinde konulduğunda masanızın tablası üzerinde iz bırakabilir, elinizden geldiği kararıyla altlık kullanmanızı öneririz.

Katalitik, elektrikli soba, kalorifer ve benzeri ısı yayan cihazların yanında ahşap masaların bulunmaması gerekir. Ağaç ısı farklarından etkilenir ve şekli bozulabilir.

Direk güneşe maruz kalan ahşap masalarda zamanla özelliğini ve şık görünümünü kaybedecektir.

  1. Çizilmeler, Sert Cisimler ve Darbelere Karşı Koruma

Çizik Önce Sonra
Çizik Önce Sonra

Dayanıklı bir malzeme olmasına karşın ahşap tablalar sert cisimlerle çizilmeye müsaittir.

  1. Temizlik

Ahşap Temizlik
Ahşap Temizlik

Ahşap malzemelerin temizliğinde kimyasal olmayan ürünler kullanılmalıdır. Az sabunlu hafif nemli bir bez bu konuda size yardımcı olabilir. Özel ahşap temizleyicileri de kullanılabilir.

Düzenli Ahşap Mobilya Bakımı

Her 6 ayda bir ahşap masa bakımı normal şartlarda yapılmalıdır. Siz değerli müşterilere naçizane tavsiyemiz bir miktar suyu masanızın üzerine döktüğünüzde öbek şeklinde kalması ve iz yapmaması gerekir. 20 saniye sonra suyu sildiğinizde masada ıslaklık kalıyorsa ahşap masanıza bakım yapmanız gerekmektedir. Soluklaşmaya başlamış bir ahşap mobilyanın da wax veya doğal cila uygulaması yapılarak bakım yapılması gerekmektedir.

Farklı model, büyüklük ve çeşitlerdeki Ahşap masalar, dış mekan ahşap masalar, ahşap klasik masalar, ahşap lamine masalar ve kütük masalar için sitemizi ziyaret ediniz.

Ahşap sandalye çeşitleri ve bakımı için ilginizi çekebilecek bir site palmiyekocak.com sitesini ziyaret ederek ahşap sandalye hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir